Kaip įrengti mažą virtuvę?

  1. mazavirtuve1Nedidelės virtuvės planavimui labiausiai tinka linijinės, arba L formos virtuvės.  «Kampas» suteiks virtuvei jaukumo, o jeigu tinkamai parinkti kampinę spintelę ir garnitūrą, tai atsiras dar viena vieta virtuvinių indų laikymui. Tikriausiai kiekvienas sutiksite, kad būtent to neužtenka mažai virtuvei.
  2. Jeigu yra galimybė – naudokite įmontuojamą techniką. Ne paslaptis,  kad įmontuojamos technikos dydis gerokai kompaktiškesnis.  Taip pat įmontuojant, pavyzdžiui: indaplovę, ar orkaitę jūs didinate (arba išsaugote) darbinę erdvę virtuvėje. Įmontuota technika slepiasi už tų pačių virtuvės fasadų, kaip ir virtuvės baldai – tai, vizualiai, apjungia virtuvės baldus ir suteikia vientisumo jausmą.  Tokia virtuvė nebus perpildyta, o atrodys šiuolaikiškai, patraukliai ir jaukiai.
  3. Virtuvės fasadams taip pat reikėtų skirti daugiau dėmesio.  Pavyzdžiui,  kad ant fasadų nebūtų jokių tekstūrų, piešinukų ir nereikalingų dekoratyvinių elementų. Griežtumas ir paprastas – geriausias sprendimas. Priešingu atveju – virtuvė atrodys dar mažesnė.
  4. Renkantis pakabinamas sienos spinteles teikite pirmenybę durelių atidarymui į viršų. Šio tipo durelės taupo virtuvės erdvę.mazavirtuve2
  5. Prieš perkant keturių kaitviečių viryklę – gerai pagalvokite, ar taip jau dažnai naudosite visus keturis.  Sumontavus dviejų, arba trijų kaitviečių viryklę sutaupysite vietos darbiniame paviršiuje.
  6. Mažai virtuvei reikėtų labai atsakingai apsvarstyti apšvietimo sprendimą. Ypatingo jaukumo virtuvei suteiks halogeninės lemputės arba LED‘ai (virš darbinės zonos,  spintoje, palei spintelių viršų).  Virš valgomojo stalo galima sumontuoti jums patinkantį šviestuvą.
  7. Nestatykite mikrobangų krosnelės ant darbinio paviršiaus – mažoje virtuvėje mikrobangų krosnelė užims žvėrišką darbinio paviršiaus dalį.  Pasistenkite paslėpti ją ant pakabinamo paviršiaus.
  8. Dabar labai populiarūs virtuvės „reilingai“. Tai specialios vamzdžių formos apdailos detalės, kurios tvirtinasi virš darbinio paviršiaus. Prie šių apdailos detalių dizaineriai prigalvojo daugybę įvairiausių lentynėlių, kabliukų ir laikiklių. Patikėkite, čia galima pridėti daug įvairiausių dalykų: puodukai, peiliai, prieskoniai, virtuvės rankšluosčiai, buitinė chemija, ir t.t.. Reilingai idealiai tiks bet kokio dydžio virtuvei, suteiks jai šiuolaikišką įvaizdį.
mazavirtuve3 mazavirtuve4
  1. Grindų spintoms teikite pirmenybę išslenkančioms konstrukcijoms, o ne lentynėlėms. Aišku, tai nepadės sutaupyti erdvės, bet gerokai palengvins maisto gaminimo procese. Jums nereikės traukti šalin viską, kas guli spintelėje, kad pasiekti to, kas pačiam gale. O dar paskui viską atgal krauti…
  2. Gerai pagalvokite, ar jums reikia virtuvės durų. Juk durys „suvalgo“ daug brangiausios erdvės. Tikriausiai, geriausia – tiesiog nuimti. Jeigu jūs daug gaminate ir norite apsaugoti savo kambarius nuo nereikalingų kvapų – visų pirmą pagalvokite apie gerą gartraukį.